KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13778141
nr 1377 8141
Knut Valinder
(1909-1987), Sverige
Oljemålning, Signerad, havsmotiv. Olja på duk, 50x79cm, yttermått inklusive ram: 65x95cm
Knut Valinder, född 1909 i Göteborg, död 1987, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
måndag 8 februari 2021
kl 20:33:54
2/2 16:23:37
600 kr
8/2 17:03:34
Knut Valinder
Läs mer om Knut Valinder